(Video) Natën shton kioskat, ditën dhunon shitësit hallexhinj

E Enjte, 03 May 2018 19:02

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një video ku policia bashkiake dhunon barbarisht shitësin ambulant.

Në videon e dërguar nga qytetari dixhital, shihet qartë dhuna që ushtrojnë policët e Veliajt.

“Një sjellje banditeske e horrave me uniformë të Lal Plehut!”, kështu e konsideron Berisha aktin e policisë bashkiake.

Veliaj vazhdon terrorin me shitësit ambulantë, por nga ana tjetër po e mbush Tiranën me kioska qoftesh.

Madje, sa herë bëhet fjalë për shitësit ambulantë që rrihen dhe largohen nga policët bashkiakë, Veliaj pëlqen që të theksojë se trotuaret janë për nënat më karroca me fëmijë.

Sipas kësaj logjike, më shumë hapësirë zë një qese me vezë dhe ca lakra se sa një kioskë që shet patatina apo salçice në mes të trotuarit.

 

Postimi i Plotë

Nje sjellje banditeske e horrave me uniforme te Lal Plehut!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

"Persh doktorr ja si sillet policia bashkiake"

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!