Nënshtetas gjermanë, të lindur në vitin 1992, rritur dhe shkolluar në sistemin shkollor gjerman, ishin cilësitë e përbashkëta të kandidatëve…
Lirohet në sallën e gjyqit, mësuesi 63 vjecar i cili u akuzua nga prindërit e 11- vjeçares nga fshati Lutfinjë…
Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informojnë median dhe opinionin publik se duke nisur nga dita e hënë, në kuadër…
Presidenti Ilir Meta e ka quajtur një lajm shokues ndarjen nga jeta para kohe te legjendës se futbollit te Kosoves,…
Reperi i njohur nga Kosova, Dj Blunt është qëlluar me thikë nga persona ende të panjohur mbrëmjen e së premtes…
Një krim i kryer gjatë stresit të pasionit, pa mundësi reflektimi, ka tronditur mëngjesin e djeshëm kryeqytetin. Një 31-vjeçar ka…
Pavarësisht masave të marra në letra, zbatimi i tyre në terren ka qenë thuajse zero. Gjatë ditës së djeshme, në…
Gjatë natës janë grabitur dy lokale bastesh në zonën e Fushë-Krujës nga persona të maskuar. Sipas raportimeve, njeri prej lokaleve…
Çlirim Shaholli 42-vjeçar i dha fund jetës së gruas së tij duke e qëlluar atë me mjete të forta në…
“Që kur u martuan e dhunonte mbesën time. Çlirimi vuante nga sëmundja e xhelozisë”. Ky është rrëfimi dramatik i dajës…
Gruaja që shihni në fotografi është Adriana Shaholli, 40-vjeçarja e cila humbi jetën mbrëmjen e kaluar në Durrës, pasi u…
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri si dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kanë nxjerrë një udhëzim që kufizon…

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!