×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Qeni i shtëpisë, i racës Staffordshire-Terrier me emrin “Chico” ka jetuar tetë vite së bashku me Lezime K. 52 vjeçe dhe…
Një konflikt me armë zjarri ka ndodhur në Fushë- Krujë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy vëllezër. Shkak…
Protesta vazhdon edhe në Milot. Qytetarët vazhdojnë protestën për taksën e rrugës së Kombit. Ashtu si edhe në Elbasan ata…
Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, është cilësuar në vendimin e këtij mëngjesi nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve si…
Shembet sërish rruga që lidh zonën e parë me zonën D të minierës në Bulqizë. Fatmirësisht nuk ka pasur të…
Krimi në familje godet sërish. Këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Borje të Kukësit, ku burri ka…
DEKLARATË E POLICISË SË SHTETIT PËR PROTESTËN E SË ENJTES   Siç është bërë e njohur në media, disa parti…
Rritja ekonomike e Shqipërisë në 2017, sipas të dhënave paraprake të publikuara sot nga Instituti shqiptar i Statistikave, ka qenë…
Policia arrestoi sot një 22-vjeçar në Kurbin, pasi në makinë iu gjetën rreth 140 gramë kokainë. Jurgen Sokoli u arrestua në…
Kërcënonin dhe zhvatnin klientët e një prostitute duke i filmuar teksa bënin seks në një apartament të saj. Ngjarjen e…
Gjyqtarja që vendosi masën e arrestit me burg për 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së të shtunës,  është gruaja…
Një moment aspak i këndshëm i është shtuar dhimbjes së familjarëve që po përcillnin të ndjerin ditën e dielë, me…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...