×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Vijon tashmë për ditësh protesta e qindra qytetarëve para Drejtorisë së Policisë në Tiranë. Protestuesit kanë bllokuar rrugën duke paralizuar…
Një 53- vjeçar është arrestuar sot në flagrancë nga Policia e Beratit për armëmbajtje pa leje. Mësohet se arrestimi i…
Një 42-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane. Kjo e fundit ishte vënë në ndjekjen e…
Gjykata e Kukësit nëpërmjet një njoftimi për mediat ka bërë me dije se seanca për të arrestuarit e protestës kundër…
Një 14-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës, duke varur veten me litar në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur…
Parku i Liqenit është kthyer tashmë në një destinacion shumë të pëlqyer për qytetarët e Tiranës falë investimeve të kryera.…
Policia ka arrestuar ditën e djeshme fatorinon e autobusit urban të linjës Tiranë-Vorë, pasi ky i fundit së bashku me…
Pas tre ditësh protestë para Drejtorisë së policisë Tiranë, sot pritet vendimi i Gjykatës për 23 personat e arrestuar. Protesta…
Një histori inspiruese dhe e bukur si ajo e Jamabërit … Jamarbër Hoxha, sot 7 vjeç është fëmijë me probleme…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka arritur në konkluzionin se gjatë vitit 2017, janë vjedhur 826 milionë euro, ku përfshihen…
Mëngjesin e së hënës lagjja “Kushtrimi” në qytetin e Vlorës është zgjuar në panik nga alarmi për një granatë dore.…
 Ndërkohë që Tirana dhe Kukësi ziejnë nga protestat, kryeministri vazhdon axhendën e vet. Ai,  me anë të një statusi në…

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...