Ujësjellësi i Tiranës ka udhëzuar sot se çfarë duhet të bëjë një pensionist kryefamiljar nëse nuk është përjashtuar nga taksa…
Qyteti i Korçës u zgjua mëngjesin e sotëm me prani të akullit në rrugë dhe trotuare. Situata ishte e vështirë…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, teksa një 85-vjeçare ka humbur tragjikisht jetën, si pasojë e një zjarri…
Glerjan Hyseni, 43 vjeç dhe babai i dy fëmijëve, është ekstraduar nga Zvicra pas arrestimit atje për llogari të autoriteteve…
Proçesionarja po dëmton masivisht pyjet e e pishës, ka deklaruar sot ambientalisti i njohur, Ph.D. Abdulla Diku. në shënimin e…
Vrasja me dron e gjeneralit iranian, Qassem Soleimani, po cilësohet si hera e parë kur fluturakja pa pilot e forcave…
Një bandë grabitësish ka dalë përpara një gjykate në Gjermani. Bëhet fjalë për pesë shqiptarë, të cilët nga viti 2011…
Në pranga ka rënë shtetasi Glerian Hyseni, banues në Durrës, i dënuar me 6 vite burg, pasi akuzohet për “Mbajtja pa…
Dy persona janë kapur në pikën Kufitare të Kapshticës në Devoll pasi nuk kishin deklaruar 25 mijë euro. Shqiptari me…
Në lagjen 18 shtatori pranë tregut të fruta perimeve në Gjirokastër rreth orës 23:30 për motive të dobëta dy vëllezër…
Një shqiptar u ekstradua në Angli ku u akuzua për vrasjen e një ndërtuesi në një çati në qendër të…
Një 45 vjeçar me origjinë greke u arrestua në Kostur, në kufirin greko-shqiptar pasi iu gjetën në makinë 5 çanta…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!