Mehdi Malkaj tregon se si i realizoi 7 role brenda një shfaqje në Teatër

Tuesday, 14 July 2020 23:59

Aktori i njohur i Teatri dhe kinemasë, Mehdi Malkaj, ka treguar mbrëmjen e sotme në ‘A Show’ në SYRI TV një të veçantë të tij.

Malkaj ka treguar se ka qenë i martuar kur ka nisur shkollën për aktor, ndërsa emrin e djalit të tij e kanë zgjedhur shkokët e kursit.

 
 
 

Malkaj ka treguar për Adi Krastën se si ka luajtur 7 role të ndryshme brenda një shfaqjeje teatrale.

 
 
 

‘E bukura është se unë nuk kam folur kurrë me drejtorët, nuk i njoh. Unë kam folur me punën time.

 
 

Tek ‘Darka e gabuar’, mi caktuan të gjitha rolet e vogla, 7 role dhe i bëra të gjitha ata. Ai që u duartrokit isha unë, sepse i bëra të gjithë. Çdo lloj pune kërkon dashuri.

Unë isha i martuar kur nisa shkollën për aktor. Sepse më herët punoja. Bile shokët e kursit i vendosën emrin djalit, Iliad.

Ai ka mbaruar artet dhe më shumë jeton jashtë se këtu. Gruas time në Memaliaj, i kishin thënë që e çove vetë burrin në shkollë.

Mua më ka ndihmuar shumë puna fizike. U përshtata unë me ta, jo ata me mua. Mua dhe vëllezërve të mi, na vdiq nëna 31 vjeçe, unë isha i dyti. E këtu filloi kalvari i madh’, - tha gjatë bisedës së tij në ‘A Show’ në SYRI TV, Mehdi Malkaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Avni Delvina në Shtëpinë e Bardhë!

Politikë

Avni Delvina në Shtëpinë e Bardhë!

Nga Dritan Kaba – Vepra artistike e Avni Delvina kushtuar Presidentit Trump arrin ne Shtepine e Bardhe. Donald Jr. Trump me albumin e mjeshtrit ne duart e tij. Një falenderim shkon dhe...

“Krim i pastër arsimor”, Luciano Boci: Skandal, institucionet arsimore parauniversitare prej 7 vitesh drejtohen nga persona te komanduar politik

Politikë

“Krim i pastër arsimor”, Luciano Boci: Skandal, institucionet arsimore parauniversitare prej 7 vitesh drejtohen nga persona te komanduar politik

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boci, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se institucionet parauniversitare prej shtatë vitesh tashmë drejtohen nga persona të komanduar politik. Boci thekson se këta...

“Shqipëria në 4 rajone”, Çollaku: Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër, nuk i ikën dot dajakut popullor

Politikë

“Shqipëria në 4 rajone”, Çollaku: Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër, nuk i ikën dot dajakut popullor

  Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Qarkun e Dibrës Kreshnik Çollaku shprehet se Frikën e Ramës nuk e shëron dot mandati i hequr nga Qarku Dibër. Duke marrë shkas nga debati...