Kompozitori Spartak Tili është nga emrat e njohur e të vlerësuar në muzikën shqiptare. Mbi 20 vjet ka qenë pjesëmarrës…
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker hapi atë që cilësohet si e para e një serie ekspozitash në qytetin e…
Nga historiku i përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovizion Për të dytin vit radhazi, Shqipëria nuk arriti të kualifikohej në finalen…
Akademia suedeze që jep çmimet Nobel ka vendosur të mos japë për 2018 çmimin për Letërsinë, për shkak të skandaleve…
Për ju që jeni lodhur nga kinemaja, për ju që kërkoni të provoni diçka ndryshe, për ju që veçanërisht ju…
Menjëherë pas publikimit të vendimit të Komisionit të Apelit të UEFA-s, që la në fuqi dënimin 10-vjeçar të Skënderbeut nga…
Ditën e nesërme rikthehen ndeshjet e superiores. Java e 32-të e këtij kampionati pritet të ketë surpriza të reja nëse…
Eurosong 2018 është kryefjala e ngjarjeve muzikore në Europe dhe përtej fjalëve dhe kritikave ato që vendosin njëfarësoj edhe fatin…
 0 Në përfundim të Luftës së Dytë Botërore, si fituesit, ashtu edhe humbësit, kërkonin me zë të lartë ndryshime sociale…
Historiani dhe deputeti i Partisë Demokratike Romeo Gurakuqi së shpejti vjen për lexuesit me një libër të ri. Njoftimin e…
Instituti Albanologjik mirëpriti sot prezantimin e dy vëllimeve të para të kompletit të veprës së Mid’hat Frashërit. Vëllime këto të…
Festivalet e filmit lindën në mesin e viteve 70-të, atëherë kur kinostudioja “Shqipëria e re” prodhonte plot 14 filma artistikë…

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!