Avdullah Hoti bën zotimin e parë si Kryeministër i Kosovës: Ndërrim diskursit publik

E mërkurë, 03 June 2020 13:53

Kryeministri i sapozgjedhur i Kosovës, Avdullah Hoti, ka dhënë deklaratën e parë për mediat sapo ka dalë nga saanca e jashtëzakonshme e Kuvendit ku qeveria e tij u votua.

Hoti tha se “ne kemi një program mjaft të pasur. Unë kam dhënë zotimet para koalicionit qeverisës , deputetëve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës, për ndërrimin e diskursit publik në vend, për të krijuar dhe kthyer normalitet dhe siguri në jetët tona e mbi të gjitha për të forcuar miqësitë tona ndërkombëtare.

Jam i vetëdijshëm për sfidat që kemi si shtet por jam i bindur që me koalicionin që kemi ndërtuar dhe me gjuhën e komunikimit dhe bashkëpunimit që do ta kemi me opozitën, duke i bërë pjesë të të gjitha proceseve pa përjashtim, do t’ia dalim zot këtij vendi.”

 
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...