Kurti: Nesër nuk do jem më kryeministër, beteja vazhdon

E mërkurë, 03 June 2020 19:37

Ish-kryeministri Albin Kurti ka reaguar me një video-mesazh nga zyra e kryeministrisë, duke theksuar se për 4 muaj kanë bërë qeverisje të mirë, shkruan Syri.net Kosova.

Kurti thekson se sot janë bërë 4 muaj si kryeministër dhe nesër më nuk do të jetë në këtë zyre.

 
 
 

Ai theksoi se kanë dëshmuar se mund të punohet mirë, nëse ka vullnet për të mirën e qytetarëve.

 
 
 

Kurse për qeverinë e re, Hoti tha se ajo është qeveri koti, duke theksuar se nesër nuk do ta bëjë pranim-dorëzimin ngaqë nuk mund t'ia dorëzojë detyën, atij që e ka shkarkuar.

 
 

Sipas tij, beteja e tyre do të vazhdojë.

 
 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...