Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në intervistën ekskluzive për Insajderi, tha se Edi Rama ka qenë i angazhuar në projektin…
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i cili është edhe i ngarkuari i posaçëm i presidentit Trump për çuarjen përpara…
Nga Skënder MULLIQI Kjo epokë është bërë mbytëse.Eshtë epokë e pasanikëve kundër të varferëve .Çdo lavdatë! Po na diktojnë çdo…
Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon ky dokument…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mandatoi liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti për formimin e qeverisë së re. Duke reaguar pas…
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka paralajmëruar Lëvizen Vetëvendosje teka është shprehur se, duhet të gjejë zgjidhje tjetër nëse nuk…
Nga Skënder MULLIQI Ballkani Perëndimor, jo që nuk po shkon në hap më kohën, por po kthehet mbrapa.Po kthehet gadi…
57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e…
Kosova është hedhur në rulotë ruse nga Edi Rama dhe Hashim Thaçi. Kështu është shprehur gjatë intervistës së tij për…
Pasi Hashim Thaçi deklaroi se do të ndërrmerrte hapa ligjore nëse nuk do të vendosej përformimin e qeverisë së re,…
Në rast se nuk gjendet zgjidhje për formimin e institucioneve, pas zgjedhjevetë tetorit, Hashim Thaçi ka kërcënuar me veprime kushtetuese.…
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se është optimiste në arritjen e marrëveshjes me Vetëvendosjen për koalicion qeverisës. Ajo…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!