Aksidenti tragjik, i cili ndodhi mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen, mori jetën e dy personave nga…
Liderët kosovarë, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe tre zëvendëskryeministrat: Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj…
Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me heqje lirie dhe gjoba, shtatë persona, nën akuzat që…
Mimoza Kusari-Lila, deputete e grupit parlamentar i LDK-së, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se takimi i krerëve të…
Zëvendës Ndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit dhe zyrtar i lartë i Byrosë per Operacionet e Konflikteve dhe Stabilizimit, Pete Marocco vizitoi…
Një punëtor shqiptar ka alarmuar policinë në Ostuni të Brindisit, pasi kishte harruar çantën në stacionin hekurudhor. Ngjarja ka ndodhur…
Nga Uk Lushi* Protagonist, me plan apo pa të, në shtërngatën më të re artificiale është bërë publicisti Mustafa Nano.…
Mungesa e kujtesës publike në Serbi të gjenocidit të Srebrenicës këtë vit, njësoj si vitet e tjera tregon një mungesë…
Qeveria e Kosovës dhe kompania amerikane për prodhimin e mjeteve luftarake AM General kanë nënshkruar një marrëveshje për blerjen e…
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk do të ndalet së angazhuari për t’u bërë të gjithë bashkë…
Komuna zvicerane mbanë një shqiponjë dykrenare si stemë. Ngjashmëria e kësaj shqiponjeje është e madhe me atë që dy futbollistët…
Kosova para 20 viteve, në 16 korrik 1998, Kuvend në kohë lufte. Presidenti Ibrahim Rugova: Betohem se tërë fuqinë time…

Lajmet e fundit

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Aktualitet

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u jep titullin infermier, edhe ata duan të ikin...

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!