Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmë në Brekoc të Gjakovës. Një kryefamiljar ka vrarë gruan dhe vajzën e tij…
Lidhja Demokratike e Kosovës sot është deklaruar rreth zhvillimeve më të fundit në Kosovë. Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë…
Më 2017 Prof. Phillips publikoi një raport lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. Në të theksohet, që dialogu duhet të përqëndrohet tek…
Kërcënimi i famshëm i Vuçiqit "Unë nuk e jap Gazivodën!" jep përgjigje edhe për të tashmen. Në vorbullën e lajmeve…
Vetëm një ditë pas publikimit të lajmit se Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është kërcënuar dhe për këtë arsye ka…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lëvizja e kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe…
Presidenti Hashim Thaçi, as që dëshiron të dëgjojë për kundërshtimet që vijnë nga spektri politik kosovarë rreth idesë për korrigjimin…
Në një konferencë për dialogun me Kosovën dhe Asosacionin e Komunave serbe, Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është shprehur se…
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, do shfaqet sot në publik për herë të parë prej që iu përkeqësua gjendja shëndetësore…
Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i…
Partitë politike në Maqedoni kundërshtojnë mundësinë e ndarjes së Kosovës, respektivisht të ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Partia…
Deputeti në Kuvendin e Serbisë dhe ish-ministri për Kosovë në Qeverinë e serbe, Goran Bogdanoviq, tha se nuk do të…

Lajmet e fundit

Nora Malaj:Të bëhet testimi i mësuesve. Ka shkolla ku situata është shumë e rënduar

Politikë

Nora Malaj:Të bëhet testimi i mësuesve. Ka shkolla ku situata është shumë e rënduar

  Ish-deputetja e LSI-së Nora Malaj, e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se situata në arsim në kohë të pandemisë paraqitet problematike. Malaj u shpreh se duhet të mos...

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Politikë

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Ish-deputeti i PD-së Luan Baçi, ka botuar një mesazh, që thotë se iu është nisur Drejtorive të Shkollave. Baçi thekson se ky është një urdhër absurd, ndërsa shton se Rilindja nuk...

Kriza në Bjellorusi/Policia arreston dhjetëra protestues, demonstratat kundër Lukashenkos vazhdojnë

Globi

Kriza në Bjellorusi/Policia arreston dhjetëra protestues, demonstratat kundër Lukashenkos vazhdojnë

  Forcat e sigurisë bjelloruse filluan të ndalojnë njerëzit të dielën ndërsa dhjetëra mijëra protestues u mblodhën në Minsk për fundjavën e shtatë rresht, duke i bërë thirrje presidentit veteran Alexander...