Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se qeveria e Kosovës po përkushtohet për të arritur lëvizjen e lirë në…
Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kanë rënë dakord me armiqtë për të krijuar…
Britania e Madhe është duke menduar të shfrytëzojë samitet ndërkombëtare për të lançuar një strategji të përgjithshme kundër fushatës dezinformuese…
Me rastin e 10-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes shtetit të Gjermanisë dhe Kosovës, ambasadori gjerman Christian Heldt ka…
Sulmet dhe kërcënimet ndaj gazetarëve në Maqedoni kanë vazhduar edhe gjatë qeverisjes së re, por për dallim nga qeverisja e…
Policia greke ka arritur të vendosë në pranga anëtarët e një grupi të madh të trafikut të marijuanës dhe kokainës…
Autoritetet në Kosovë dhe në Serbi, tashmë janë të vetëdijshme se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dy vendeve…
Nga një operacion I ndërmarr nga policia greke në Janinë, Rodos dhe Athinë për urdhër-arreste të lëshuara nga prokuroria për…
6 ditë më parë në lumin Lepenc të Maqedonisë u zhdukën dy policë kosovarë. Ndonëse kërkimet për gjetjen e tyre…
Në Kosovë, këtë javë pritet të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian. Detyra e tij do të jetë të vlerësojë…
Dje në orën 19:30 të shtëna armësh janë dëgjuar në rrugën ‘Isa Kastrati’ në Prishtinë, afër ‘Parkut të Qytetit’.  Policia…
Komandanti i Stacionit Policor në Dibër, i emëruar para disa ditëve, Argëtim Vojnika sot ne zyrën e tij priti, si…

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!