×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Shëndetësia falas e Ramës? Aparatura në QSUT nuk punon prej 4 muajsh

Premte, 13 Prill 2018 18:38

Aparatura e endoskopisë në Qendrën Shëndetësore nr.1 nuk punon që nga muaj janar dhe të gjithë pacientët që kanë nevojë për këtë shërbim drejtohen në QSUT. Sipas drejtorit të sapo zgjedhur të kësaj qendre shëndetësore, Ilirjan Draçi aparatura do të rregullohet brenda 2 javësh.

Shërbimi i endoskopisë ofrohet edhe në Poliklinikën e Specialisteve nr.3 në kryeqytet por që dhe aty aparatura është prishur. Mesatarisht janë 5 deri në 6 pacientë në ditë që kanë nevojë për shërbimin e endoskopisë pranë qendrës shëndetësore nr 1.

Sipas drejtorit Ilirjan Draçi në qendrën shëndetësore nr.1 ofrohen rreth 140 analiza në ditë. Kjo qendër shëndetësore është rikonstrukturuar dhe është pajisur me aparatura të reja rreth dy vite më parë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...