Kapet ‘tmerri’ i sarandjotëve, hajduti serial 24-vjeç në pranga

Diel, 15 Prill 2018 10:14

Është vënë në pranga nga policia e qytetit një 24-vjeccar i cili i kthyer në tmerrin e qytetarëve të Sarandës.

Një hajdut serial ka kryer 6 vjedhje brenda një muaji por gjithashtu ka edhe një të kaluar të ‘spikatur’ në këtë fushë.

Strukturat Policore për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë kanë zhvilluar operacionin “Speed”, në të cilin kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Dhimitri Terolli, 24 vjeç, banues në lagjen Nr.3, Sarandë.

Disa prej vjedhjeve të 2-vjeçarit

1- Më datë 12.03.2018, në lagjen Nr.1., ka vjedhur një shumë lekësh në banesën e shtetasit O.D..

2- Më datë 24.03.2018, ka vjedhur një shumë lekësh në banesën e shtetases S.V..

3- Më datë 29.03.2018, në lagjen Nr.3., ka vjedhur një shumë lekësh në banesën e shtetasit A.B..

4- Më datë 03.04.2018, në lagjen Nr.1., ka vjedhur disa bizhuteri në banesën e shtetasit A.V..

5- Më datë 05.04.2018, në lagjen Nr.1., ka vjedhur një shumë lekësh në banesën e shtetasit N.Gj..

Shtetasi rezulton me precedent penal të mëparshëm në fushën e vjedhjeve.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Vjedhja”, parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...