Kujdes nga Lali Eri, njihuni me gjobën e re për familjarët

Premte, 20 Prill 2018 14:50

Të bësh rikonstruksion shtëpie është e vështirë. Por më e vështirë është kur inertet e rikonstruksionit të shtëpisë, i mbledh së bashku dhe i lë në rrugë, duke i dhënë shkas agjencisë së “mbrojtjes së konsumatorit” për të të gjobitur dhe për të të publikuar edhe emrin.

Kjo u ka ndodhur dy kryefamiljarëve, Bashkim Pashaj, në rrugën Irfan Tomini dhe Jashar Deliu te “rruga e Kosovarëve” që përveçse kanë ngrënë gjobën 20 mijë lekëshe për ndotje të ambientit, fletët e gjobës u kanë “fluturuar” drejt e në media, raporton newsbomb.al.

Dhe sipas asaj që shkruhet nga ana e Agjencisë së Konsumatorëve, të gjithë ata që do të ndosin ambientin, do ta pësojnë me gjoba, nëse nuk marrin masa për të hequr inertet që nxjerin nga shtëpitë e tyre.

gjob2.jpg

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...