×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Kina po konsideron përgjysmimin e taksës së blerjes së makinave, në mënyrë që të nxisë shitjet në tregun më të…
McLaren ka zbuluar veturën më të fuqishme dhe më të shpejtë të kësaj marke. Ky është modeli që do të…
Kishte blerë veturën në vlerë një milion euro dhe doli ta provojë në një nga rrugët e Munihut. Pronari i…
BMW ka vendosur që në panairin e veturave në Los Anxhelos të prezantojë Serinë e 8-të në version kabrio. Pas…
McLaren ka zbuluar në Londër atë që thuhet se është makina më e fuqishme dhe më e shpejtë e kësaj…
Rezultati i gjigantit të shitjeve me pakicë, Amazon, theu pritshmëritë e analistëve, por të ardhurat dhe udhëzimi për tremujorin e…
Bateritë e litiumit janë bërë një burim i rëndësishëm i fuqisë në botën moderne nisur nga smartphonet deri tek automjetet…
Gjiganti i makinave elektrike Tesla, raportoi një rritje të papritur të fitimit për tremujorin e tretë, ndërkohë që kreu ekzekutiv…
Gjigandët e teknologjisë, Apple dhe Samsung janë gjobitur së fundmi përkatësisht me €10 milion dhe €5 milion pasi hetimet italiane…
Për shkak të rrjedhjes së ftohësit, kompania gjermane prestigjioze e veturave – BMW, do të tërheqë nga tregu 1.6 milion…
iPhone XS Max dhe Google Pixel 3 XL janë dy smartfonët më të avancuar të cilët janë lansuar së fundmi…
Ish-oficeri i antidrogës, Dritan Zagani ka bërë një tjetër postim paralajmërues për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Përmes një postimi…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Politikë

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Ish-deputeti i PD-së Luan Baçi, ka botuar një mesazh, që thotë se iu është nisur Drejtorive të Shkollave. Baçi thekson se ky është një urdhër absurd, ndërsa shton se Rilindja nuk...

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

Lifestyle

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

  Këngëtarja e famshme, Rita Ora, nuk i ka mohuar kurrë rrënjët e saj shqiptare. Ajo e ka treguar gjithmonë hapur nga vjen, edhe pse suksesi i saj nuk njeh kufij. “Nuk...

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

Politikë

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

  Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu ka mbledhur shtabin elektoral të Tiranës, ku akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka sabotuar çdo mundësi për zgjedhje të lira. “Si asnjehere me pare nga 2013...