Familjarëve të Papa Kristo Negovanit iu dha shtetësia shqiptare në vitin 1942

E mërkurë, 23 September 2020 16:28

Me vendimin nr.123, datë 19.1.1942 të Këshillit të Ministrave, familjarëve të Papa Kristo Negovanit (1875-1905), iu dha shtetësia shqiptar. Ky propozim erdhi me propozim të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Vendimi është nënshkruar nga Mustafa Kruja, Hasan Dosti, Shuk Gurakuqi, Iljaz Agushi, Xhevat Korça, Kostandin Kotte, Tahir Shtylla dhe nënministri Mark Gjomarkaj e sekretari i përgjithshëm i qeverisë Ejell Çoba.

Modifikuar më E Enjte, 24 September 2020 11:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

Politikë

Basha: S’ka parti të dala nga PD, ka vetëm ato të krijuara nga Rama

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa është pyetur në lidhje me deklaratën e Sali Berishës se ai gaboi në 2017-ën kur hoqi nga lista demokratë të vjetër, pohoi se...

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

Politikë

”Numri real shumë më i lartë”, Basha: Sipas një eksperti të njohur epidemiolog kemi 2500 raste ditore nga COVID-19 në Shqipëri

  Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin se numri real i të infektuarve nga COVID-19 është shumë herë më i lartë se ai që raportohet. Basha citon një ekspert epidemiolog...

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

Politikë

LSI, Durrës: Shqiptarë, familja juaj do paguajë 20 mijë euro borxh publik

  Ada Spiru, petagoge ekonomie në Universitetin e Barit, afruar së fundmi me Lëvizjen Socialiste për Integrim, shkruan në një postim në Facebook se familjet shqiptare do të paguajnë 20 mijë...