1944/Melodrama dhe komedia e Brigadës së 12 në Vlorë

Diel, 18 October 2020 14:33

Pasi Brigada e 12 komuniste “çliroi” Vlorën (për të cilën nuk ka asnjë raportim bilanci se sa të vrarë apo të plagosur patën palët) më 15 tetor 1944, klubi dramatik-artistik i saj, menjëherë filloi punën për shfaqjet artistike në qytet. Në pjesët që reklamonte afishja, ndalohej shikuesi i kategorive të tjera me përjashtim të atij të ri. Kjo është afishja që tregonte shfaqjet e asaj kohe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.