Rrjeti sekret dhe të ndjekurit në Mirditë

E mërkurë, 13 October 2021 18:56
Rrjeti sekret i sigurimit në Rrethin e Mirditës në vitin 1970 përbëhej nga 179 persona (prej të cilëve 23 ishin komunistë dhe 5 gra), të ndarë si vijon:
-143 informatorë
-18 agjentë
-13 rezidentë
-5 strehues
 
Në vitin 1970, në Rrethin e Mirditës përpunoheshin (ndiqeshin):
-41 persona në përpunim aktiv 2A, të cilët punonin:
15 në bujqësi, 14 në miniera, 4 burg, 3 arsim, 3 klerikë, 1 tregti, 1 ndërtim. Sipas drejtimit: 6 jugosllav, 5 italian, 3 grek, 1 amerikan, 1 anglez, 1 gjerman. Të tjerët sipas veprave si agjitacioni, arratisja, etj.
-100 në kontroll operativ 2B, të cilët punonin: 70 në bujqësi, 9 në miniera, 6 në ndërtim, 4 tregti, 3 internim, 3 papunë, 2 administratë, 1 klerik, 1 shëndetësi, 1 burg. Sipas drejtimit: 24 jugosllav, 22 italian, 5 grek.
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

Aktualitet

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

  Kërkimet shkencore në Shqipëri mbeten pa fonde. Universitetet kanë dhënë miliona euro për sigurinë e godinave, karburant makinash dhe ngrohje edhe pse studentët nuk ishin në auditore. Edhe kur në auditore...