Nga Kastriot Dervishi Në librin që mban emrin e saj, të mbushur me “përjetime” e “meditime”, Nexhmije Xhuglini (Hoxha) bashkëshortja…
Nga Kastriot Dervishi Pas demonstratës së heshtur të Shkodrës kundër Stalinit, e radhës ishte ajo e Tiranës e 28 janarit…
Nga Kastriot Dervishi Dekreti nr.7459, datë 22.1.1991 “Për respektimin dhe mbrojtjen e monumenteve që lidhen me historinë kombëtare dhe të…
Sot përkujtohet 75-Vjetori i dhënies fund të Holokaustit nazist, më 27 janar 1945. Muzeu Kombëtar njofton se në vitin 2005 Asambleja e Përgjithshme e…
Nga Kastriot Dervishi Në fillim të vitit 1991 u miratua nga Presidiumi i Kuvendit Popullor, një dekret i cili synonte…
Nga Kastriot Dervishi Siç edhe shumë akte të tjera të rëndësishme të shtetit shqiptar, edhe procesverbali i Kongresit të Lushnjës…
Nga Kastriot Dervishi Kjo fotografi është e kohës së luftës. Në shënimet e vendosura prapa saj dallon emri i pronarit…
Nga Kastriot Dervishi Një fat jo më të mirë do të kishin edhe trashëgimtarët e kongresmenëve të Lushnjës. I pari…
Nga Kastriot Dervishi Ndonëse në thelb nuk ishte kundër kongresit, pasi e quante vepër të vegjëlisë e kundër “reaksionit” e…
Nga Kastriot Dervishi Kongresi i Lushnjës është ngjarja më kryesore pas kuvendit të Vlorës së vitit 1912 dhe kongresit të…
I nderuar Presidenti Pavlopulos, Emri im është Joseph DioGuardi. Unë jam një ish anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA…
Nga Kastriot Dervishi Ky është formati i letrës me anë të të cilit kancelari gjerman Adol Hitleri, njoftonte Mbretin Zog…

Lajmet e fundit

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Aktualitet

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Katër të plagosur rëndë nga aksidenti në Gramsh do të transportohen drejt spitalit të Traumës në Tiranë.   Gazetari Shkëlzen Henkoja bën me dije se të aksidentuarit janë në gjëndje të rëndë...

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Sport

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e dytë. ‘The Citizens’ kanë mposhtur Leicester City në shtëpinë e...

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Show-biz

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Dafina Zeqiri i ka shprehur dashurinë në publik partnerit të saj Dj Geek. Ka qenë vetë këngëtarja shqiptare ajo e cila ka publikuar një foto me partnerin duke u puthur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!