Nga Kastriot Dervishi Me kërkesë të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, ishte rënë dakord që familja mbretërore të kthehej në…
Nga Kastriot Dervishi Në ka rast ku duhen zbatuar pikë për pikë porositë e Enver Hoxhës, është pikërisht ndaj familjes…
Nga Kastriot Dervishi Të mbijetuarit çamë që mundën të shpëtojnë nga gjenocidi i ushtruar mbi ta, dhanë dëshmi që shumta…
Nga Kastriot Dervishi Veli Halit Juba, lindur në Shkodër, banues në Tiranë, ishte 68 vjeç ku u gjykua. I diplomuar…
https://www.facebook.com/shijaktv/videos/1138343283206373/?app=fblLufta per clirimin e Kosoves dhe UCK, simbole te perpjekjeve per liri e demokraci.Ajo fitore u be e mundur ne…
Nga Kastriot Dervishi Në raportin e datës 16.3.1986 të drejtorit të përgjithshëm të Bankës së Shtetit, Andrea Nako, me objekt…
Nga Kastriot Dervishi Pasi kishin vjedhur pronarët brenda vendit, me ligje e pa ligje, regjimi komunist nuk la pa bënë…
Nga Kastriot Dervishi Duke filluar nga data 23 mars 1990, kur një kooperativist u kap në murin e ambasadës polake…
Nga Kastriot Dervishi Fortlumtura e tij Kristofor Kisi (10.2.1883-17.6.1958) ishte prej vitit 1937 kryepeshkop i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë.…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 2008 krejt rastësisht kam gjetur foton e hetuesisë së Hafiz Ibrahim Dalliut, e cila është…
Nga Kastriot Dervishi Ndërsa propaganda komuniste kundër kundërshtarit të thante duke akuzuar ballistët se “hanin pula”, vetë komunistët gjatë luftës…
Nga Kastriot Dervishi Letra është shkruar nga i dënuari Vladimir Kosturi më 23.2.1970 për Enver Hoxhën nga Burgu i Burrelit.…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!