Temperaturat e larta/ Zjarr i madh në Athinë

Hënë, 12 August 2019 13:19

Mali Hymettus në Athinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave greke vatra e zjarrit ka qenë shumë afër zonave të banuara, duke shkaktuar panik tek njerëzit.

Zjarrfikëset dhe forcat e policisë  bënë të mundur evakuimin e disa prej  banorëve të zonës. Mësohet se nuk ka persona të lënduar nga flakët.

Era e fortë gjithashtu ndikoi në përhapjen e flakëve, por ekipet e emergjencës kanë ndërhyrë nga ajri me helikopter për të shuar flakët, duke i vënë kështu nën kontroll.

Mendohet se zjarri ka rënë për shkak  të temperaturave të larta, megjithatë pritet të zbulohet shkaku i zjarrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Rrëfimi prekës i babait: Xhesika sikur e kishte ndjerë vdekjen nga tërmeti

Aktualitet

Rrëfimi prekës i babait: Xhesika sikur e kishte ndjerë vdekjen nga tërmeti

Lëkundjet e errëta të 26 nëntorit zgjuan njerëzit nga gjumi. Frika, nxori jashtë shtëpive mes mijëra shqiptarëve edhe Xhesika Biqikun. Teksa dilte, në terr tullat e pallatit goditën në kokë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!