Në kërkim për trafik droge, ortaku i El Chapo-s arrestohet në Romë

Hënë, 23 September 2019 17:57

Policia italiane ka arrestuar në aeroportin e “Fiumicino” një prej krerëve të kartelit të Sinaloas. Tgcom shkruan se 43-vjeçari Ramon Cristobal Santoyo, njihet me nofkën “Doktor Wagner”, ortak i El Chapo-s.

Mësohet se ai ishte një prej organizatorëve të trakut të drogës nga Meksika drejt SHBA-ve, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuzat për trak të drogës dhe pastrimit të parave.

Po ashtu raportohet se për të ishte lëshuar një urdhër ndërkombëtar arresti që prej vitit 2016.

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    discount isotretinoin in usa drugs with free shipping Buy Cialis Amoxicillin Dosage Adults online pharmacy Levitra Zum Spass

    E mërkurë, 18 Mars 2020 00:25 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!