Shuhet një familje, takimi në lokal dhe masakra në shtëpinë e ish të dashurës. Pas krimit për xhelozi, vetëdorëzohet autori

Hënë, 07 October 2019 14:03

Një tragjedi e vërtetë ka përfshirë një familje në Austri. Pesë persona u vranë në Kitzbühel, një zonë e njohur për turistët që relaksohen duke bërë ski. Policia ndaloi një djalë të ri dhe e akuzoi atë për vrasjen e ish-të dashurës së tij dhe katër anëtarëve të familjes së saj (tre burra dhe dy gra, përfshirë edhe vajzën e re). Sipas medias lokale Krone.at arsyeja e masakrës, e cila ndodhi në shtëpinë e vajzës, duhet të ishte xhelozia dhe se djali është vetëdorëzuar në polici.


 

I riu i arrestuar është një 25-vjeçar nga Kitzbuehel i cili ishte lënë nga e dashura e tij 19-vjeçare dy muaj më parë.

Takimi në një lokal dhe masakra në shtëpinë e ish-të dashurës

16131451.21527977.50203f9312831fe433fabe0b1312528e

Sipas asaj që është kuptuar nga hetuesit deri më tani, i riu kishte takuar ish te dashuren e tij në një lokal e cila ishte e shoqëruar nga një djalë tjetër dhe atje kishte filluar zënka.

Pak ore me vone, në pesë të mëngjesit ai u shfaq në shtëpinë e saj dhe pas një debati u perzu nga babai i vajzës.

Kjo e shtyu te shkonte ne shtepine e tij ku ka marre armën e vëllait dhe më pas u kthye në shtëpinë e ish të dashurës së tij duke qelluar me bresheri nga jashte dritares.

Kështu ndodhi masakra: 25-vjeçari vrau vajzën, të dashurin e saj të ri dhe anëtarët e tjerë të familjes që ishin në apartament.

Pastaj shkoi në komisariat, vendosi armën në tryezë dhe tha: “Unë sapo vrava 5 persona”.

Krimi u konsumua në një vilë të vogël në një zonë banimi të qetë të Vordergrub, rreth orës 5 të së dielës. Viktimat janë ish e dashura e 19-vjeçarit vrasës, prindërit e saj, vëllai i saj 25-vjeçar dhe partneri i ri i ish-te dashures se autorit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!