Lideri i opozitës greke, Kyriakos Mitsotakis, ka mbetur i bllokuar për disa orë në një pikë kalimi kufitar me Turqinë.…
Një hetim i kryer nga një program televiziv i “Australian TV” sugjeron se piloti i fluturimit “370” të “Malaysia Airlines”,…
Gjatë kalimit të viteve legjendat mbi ekzistimin e qytetit të humbur, ose siç e quanin disa “qytetin e fundosur nga…
Forcat e armatosura izraelite kanë vrarë sot 52 palestinezë gjatë protestave në Gaza si dhe kanë plagosur më shumë se…
Moti i keq ka përfshirë pothuajse të gjitha vendet e Europës gjatë fundjavës që lamë pas, ndërsa në juglindje të…
Udhëheqësit politikë të Italisë kanë rënë dakord për krijimin e një koalicioni, duke i dhënë fund ngërçit politik që vijonte…
Në një shenjë të vullnetit të mirë në kuadër të bisedimeve tregtare, Shtetet e Bashkuara lajmëruan se do të ndihmojnë…
Qeveria po ecën përpara me planet për të ndaluar shitjen e automjeteve të reja me benzinë dhe naftë në Mbretërinë…
Presidenti i Amerikës, Donald Trump tha se SHBA mbeten "plotësisht të angazhuara" për arritjen e një marrëveshjeje për paqe në…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Izrael, David Friedman ka deklaruar të hapur ambasadën në Jerusalem. Për këtë…
Në Konventën Kombëtare të Katolikëve,që u mbajt në Mynster të Gjermanisë foli edhe kancelarja Angela Merkel. Merkeli përcolli përshtypje nga…
Në Brazil grabitjet me armë në mes të ditës janë kthyer në një problem serioz prej vitesh, e për këtë…

Lajmet e fundit

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Aktualitet

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Rreth 300 gr tritol shpërtheu mbrëmë në banesën e shtetasit Fadil Tola në fshatin Shtëpëz në Gjirokastër. Burime të në Policinë e Gjirokastrës thonë se deri më tani janë 10...

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Politikë

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Nga Fatmir Mediu Shqipëria është futur në një situatë të paprecedentë me tendencë për përplasje institucionale dhe kushtetuese me pasoja të mëdha dhe shumë të vështira për tu riparuar. Pa vënë asnjëherë...

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Globi

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Thatësira që po zgjat muaj të tërë po prek pjesën më të madhe të Afrikës së Jugut. Sipas Programit Botëror të Ushqimit, Afrika e Jugut ka pasë reshje normale në vetëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!