“Donald Trump mbase e ka fuqinë ta falë veten lidhur me çështjen e ndërhyrjes së supozuar ruse në zgjedhje, por…
Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte puthi një punonjëse filipinase gjatë një eventi live. Për këtë gjest të tij aji mori…
Tri zyrtarët më të lartë ushtarakë të Koresë së Veriut janë larguar nga postet e tyre, një lëvizje që sipas…
Një baba braktisi në rrugë foshnjen 3 ditë pasi kishte ardhur në jetë. Kamerat kanë filmuar momentin kur babai puthin…
Nga Jens Thurau Gjermania është përpjekur herë pas here që të arrijë një ndarje të drejtë të refugjatëve në shtetet…
Personat publikë serb do të përpiqen ta ndryshojnë fotografinë negative në Serbi për Aleancën ushtarake perëndimore. Përfaqësuesit e ambasadës amerikane…
Multimiliarderi amerikan George Soros ka dalë hapur kundër qeverisë së re italiane duke hedhur akuza të forta ndaj dy forcave…
Serish tragjedi në mesdhe.Të paktën 48 emigrantë kanë vdekur pasi varka e tyre u përmbyt në brigjet lindore të Tunizisë.…
Të paktën 25 persona kanë mbetur të vdekur e qindra të tjerë të plagosur pasi një vullkan nga më të…
Manovra është një "demonstrim i qartë i angazhimit dhe solidaritetit të Aleancës", bëri të ditur ushtria e SHBA në Evropë.…
Në zgjedhjet parlamentare në Slloveni, votuesit e dhanë votën për kthesën djathtas të vendit. Qeveria e qendrës së majtë humbi…
Hendeku i pagave mes burrave dhe grave i kushton ekonomisë globale 160 milionë dollarë. Një analizë e të ardhurave bërë…

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!