Sa gjatë mbetet droga në trup?

E mërkurë, 20 June 2018 21:43

Me gjithë faktin që tashmë gjysma e planetit e ka legalizuar marihuanën, te ne ende është konsumim ilegal i saj, dhe patjetër duhet t’u përmbahemi rregullave të caktuara.

Nëse ju nevojitet dozë e caktuar e THC-së për pushim dhe relaksim, ose, fatkeqësisht, për shkak të problemeve shëndetësore, me siguri ende ju intereson se sa në të vërtet gjatë mund të qëndrojë droga në organizëm?

Testet më të njohura për drogë do të kërkojnë metabolite të drogave të caktuara në jargët, urinën dhe gjakun tuaj.

Metabolitet janë molekula të cilat shfaqen si rezultat i zbërthimit, domethënë të metabolizmit. Shembujt? Jeni fryrë pak, trupi ka përpunuar THC-në dhe tani ekzistojnë gjurmët e zbërthimit të tillë, të cilat quhen metabolite.

Nëse testet vërtet reagojnë ndaj atyre metaboliteve, ju jeni pozitivë, do të shpenzoni shumë para për dënime dhe ndoshta do të shkoni në burg. Dhe të mos e zgjasim.

Kanabisi: 7 deri në 30 ditë në urinë, 90 ditë në flokë, 14 ditë në gjak.

Kokaina: 3 deri në 4 ditë në urinë, 90 ditë në flokë; një ose dy ditë në gjak.

Heroina: 3 deri në 4 ditë në urinë; 90 ditë në flokë; gjysmë dite në gjak.

LSD-ja: deri në 3 ditë në urinë; 3 ditë në flokë; më pak se 5 orë në gjak.

MDMA-ja: 3 deri në katër 4 ditë në urinë; 90 ditë në flokë; një apo dy ditë në gjak.

Metamfetamina: 3 deri në 6 ditë në urinë; 90 ditë në flokë; deri në tri ditë në gjak.

drogay454 1529336483 8601039

Modifikuar më E Enjte, 21 June 2018 18:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!