Kjo është dasma më e pazakonshme e parë ndonjëherë

E mërkurë, 14 November 2018 18:10

Shumica e nuseve do ta përtypnin dot idenë e shfaqjes së një tjetër vajze me fustan të bardhë në ditën e tyre të madhe.
Por për Emma Sparre-Newman, shfaqja e dikujt tjetër me fustan të bardhë e bëri dasmën e saj akoma më të veçantë.

Veçanërisht pasi ai që e kishte veshur ishte pikërisht bashkëshorti i saj, Ian Newman. 53-vjeçari ka pothuajse dy vite që vishet ekskluzivisht me veshje për femra, kështu që ajo e dinte që kjo ditë nuk mund të bënte përjashtim.

Dhe, kur shkuan për ta zgjedhur, ata ranë në dashuri me të njëjtin model fustani. Kështu, në dasmën e tyre në Las Vegas më 21 shtator, ata i thanë zotimet e tyre të kombinuar me njëri-tjetrin nga koka te këmbët

Emma dhe Ian u takuan në Festivalin e Pemës Larmer në Tollard Royal në Dorset në vitin 2014. Në vitin 2016 ata zbuluan që ishin të dy single dhe vendosën të dilnin.

Më vonë, ajo mësoi se Ian kishte një “altero ego” që quhej Diane. Në fillim u habit, por pastaj i tha: “Çkemi Diane, gëzohem që të njoh!”

Pas dy vjetësh së bashku, çifti filloi të planifikonte një udhëtim në Las Vegas dhe vendosën të martoheshin përderisa ishin atje.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Aktualitet

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga...

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Show-biz

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Ajo fitoi miliona fansa në rolin e saj si avokatja e guximshme në Sex and the City, por tani Sintia Nikson ka diçka krejt tjetër në mendje. Ajo ka hequr dorë...

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Sport

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat europiane për dy vitet e ardhshme, për shkak të thyerjes...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!