Sërish e para në listën e grave më të fuqishme të planetit për 2017-ën…

Diel, 01 Prill 2018 18:42

Nuk kanë të mbaruar vështirësitë për gjininë femërore, gjë që u bë akoma e më e dukshme me humbjen e zgjedhjeve parlamentare nga Hillary Clinton në vitin 2016.

 

Kush janë femrat më të pushtetshme në botë për 2017?

 

Angela Merkel Kancelarja gjermane kryeson për të dytën herë radhazi, dhe 12 herë në total.

 

Por nëse në 2016 ndiqej nga Hillary Clinton, këtë vit pas saj është një e re në botën politike botërore dhe bëhet fjalë për Theresa May, e cila po drejton vendin e saj përmes Brexit, një tranzicion kompleks.

 

Më pas vazhdon Melinda Gates, bashkëshortja e Bill, e cila bashkë me të shoqin kanë shpërndarë rreth 49 miliardë dollarë në mbështetje të organizatave në 100 vende.

 

Në galerinë e mëposhtme janë disa prej femrave më të pushtetshme në listën e "Forbes".

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 12:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

Aktualitet

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

dekja tragjike e 2 vjeçarit nxorri në pah varfërinë e skajshme në të cilën jetonte familja Çoku në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Rreth orës 15:00 të ditës së djeshme, i vogli...

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Aktualitet

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Prej shumë vitesh, hapësira mediatike shqiptare pushtohet nga shprehje patetike “policia arreston dhe drejtësia liron”. Këtë togfjalësh e kanë përdorur qeveritë shqiptare, pavarësisht ngjyrimeve politike. Natyrisht, kryeministri aktual, Edi Rama, e...

Vajza e Xhevdet Ferit rrëqeth rrëqeth me postimin për të atin: Ja aryeja pse nuk mbajtëm homazhe

Aktualitet

Vajza e Xhevdet Ferit rrëqeth rrëqeth me postimin për të atin: Ja aryeja pse nuk mbajtëm homazhe

Një insuficience e rëndë pulmonare, të cilës nuk mundi t’i mbijetojë dot, është kjo sëmundja që i mori jetën aktorin të mirënjohur Xhevdet Feri dy ditë më parë. Në një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!