Sportisti nën hetim, dyshohet për vrasjen e peshkaqenit

E mërkurë, 04 Prill 2018 10:01

Ylli i NFL, Von Miller ka përfunduar nën një hetim pasi ka kapur një peshkaqen me litar ndërsa shijonte pushimet.

Ai me disa miqtë e tij shkuan për peshkim në Miami dhe kapën një peshkaqen rreth 3 metra të gjatë, të cilin e lëshuan përsëri në oqean.

Qendra për trajtimin e kafshëve (PETA) e komentuan pamjen që u shpërnda në rrjete sociale duke e akuzuar grupin e Von se kanë kapur dhe kanë vrarë ilegalisht një peshkaqen.

Ata kërkonin që zyrtarët ta shqyrtonin rastin dhe Milleri të shpallej përgjegjës për këtë rast. TMZ ka kontaktuar me koordinatorin e mbrojtjes së kafshëve të egra, Rob Klepper që thotë se në pamje nuk ka asnjë moment dhune.

Ende nuk është e qartë nëse sportisti ka thyer ndonjë rregull apo ligj me këtë veprim.

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 13:19
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...