Sportisti nën hetim, dyshohet për vrasjen e peshkaqenit

E mërkurë, 04 Prill 2018 10:01

Ylli i NFL, Von Miller ka përfunduar nën një hetim pasi ka kapur një peshkaqen me litar ndërsa shijonte pushimet.

Ai me disa miqtë e tij shkuan për peshkim në Miami dhe kapën një peshkaqen rreth 3 metra të gjatë, të cilin e lëshuan përsëri në oqean.

Qendra për trajtimin e kafshëve (PETA) e komentuan pamjen që u shpërnda në rrjete sociale duke e akuzuar grupin e Von se kanë kapur dhe kanë vrarë ilegalisht një peshkaqen.

Ata kërkonin që zyrtarët ta shqyrtonin rastin dhe Milleri të shpallej përgjegjës për këtë rast. TMZ ka kontaktuar me koordinatorin e mbrojtjes së kafshëve të egra, Rob Klepper që thotë se në pamje nuk ka asnjë moment dhune.

Ende nuk është e qartë nëse sportisti ka thyer ndonjë rregull apo ligj me këtë veprim.

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 13:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vajza e Xhevdet Ferit rrëqeth rrëqeth me postimin për të atin: Ja aryeja pse nuk mbajtëm homazhe

Aktualitet

Vajza e Xhevdet Ferit rrëqeth rrëqeth me postimin për të atin: Ja aryeja pse nuk mbajtëm homazhe

Një insuficience e rëndë pulmonare, të cilës nuk mundi t’i mbijetojë dot, është kjo sëmundja që i mori jetën aktorin të mirënjohur Xhevdet Feri dy ditë më parë. Në një...

‘Çanë’ detin me mbi 4 ton hashash/ Jepet dënimi për dy shqiptaret

Aktualitet

‘Çanë’ detin me mbi 4 ton hashash/ Jepet dënimi për dy shqiptaret

Për ta, udhëtimi mbaroi në burgun e Leçes në Italinë fqinje… Pikërisht pas hekurave përfunduar dy shqiptarët e arrestuar nga “Guardia di Finanza” natën e 25 Prillit 2019, pas një...

Kompania Boeing zbulon një problem të ri në aeroplanët 737 Max

Globi

Kompania Boeing zbulon një problem të ri në aeroplanët 737 Max

Kompania amerikane e prodhimit të aeroplanëve, Boeing, tha se ka zbuluar një problem të ri në furnizimin e aeroplanët e tipit 737 Max. Kompania Boeing tha se ka njoftuar Administratën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!