Një burrë është filmuar me telefon duke sfiduar një bizon gjigant në parkun nacional Yelloëstone.  Lindsey Jones, po udhëtonte me…
Nga Mateo Ruboli Shtrëngimi i dorës, është një gjest universal që tregon përshëndetjen, por gjithashtu edhe arritjen e një marrëveshje…
Bota jonë është e formuar nga forma elegante si katrori, drejtkëndëshi, sfera, prizmi dhe shumë të tjerë, por ndonjëherë këto…
Kur skifteri mbush 40 vjeç, thonjtë e tij e humbasin elasticitetin dhe fuqinë.  Kështu ata e kane të pamundur ta…
Një vajze prej vetëm 12 ditësh, i është hequr dhëmbi, me të cilin ka lindur. Mamaja e Isla-Rose Heasman, Jasmin,…
Rënia e flokëve për shumicën e meshkujve edhe në moshë të re, është stresuese, por tashmë nuk duhet ta vrisni…
Një urë e re spektakolare, e mbështetur nga dy duar gjigante betoni dhe që gjarpëron në 1 400 metra lartësi…
Pronarët e qenve e njohin problemin: në verë, kur temperaturat tejkalojnë 30 gradë Celsius, është e vështirë të ecësh me…
Format gjeometrike të njohura deri më tani janë kubi, cilindri, piramida, koni, prizmi, etj. Por, me sa duket ka edhe…
Mund të konsiderohet si një nga idetë më gjeniale në tregun e ashpër të konkurrencës. Një birrari polake ka shkuar…
Tre mjeke thanë se Roberti ishte vëllai i tyre, mirëpo vetë Roberti tha se nuk kishte vëllezër. Kush po gënjen…
Umberto Eco ishte një prozator, kritik, filozof, semiotikan dhe profesor italian me peshë të madhe në letërsinë dhe kulturën europiane.…

Lajmet e fundit

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Moti

Ja si do jetë moti sot dhe 4 ditët e ardhshme

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut...

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!