Mbase është "mallkim" të keni këtë vajzë pranë. Ajo pretendon se mund të nuhasë vdekjen e dikujt. Ari Kala, 24…
Rreth 321 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të dizajnuara për të mbrojtur planin e Adolf Hitlerit për një…
 Këto kohë mund të keni rastisur artikuj mbi përfitimet nga qumështi i buburrecave. Po, ky është qumësht i prodhuar nga…
Njerëzit që dëgjojnë muzikë me zë të lartë ose vuajnë nga depresioni, mund të jenë në një rrezik më të…
Një ditë pushimi më shumë mund të ulë në mënyrë drastike ndikimin negativ që ne kemi në mjedisin tonë dhe…
Mendoni për gjenerimin e të ashtuquajturve fëmijë e rritur (njerëzit që kanë lindur para 1979) kur ata ishin 25-30 vjeç.…
Shumë njerëz preferojnë që paratë e tyre t’i fshehin në vende siç është shtëpia, duke mos preferuar që t’i dërgojnë…
Austin Gilbert ka shkathtësi të mahnitshme, që të kalojë përmes shufrave të derës së oborrit të shtëpisë së tij që…
Tetë planetet e sistemit tonë diellor ndryshojnë shumë nga njëri-tjetri në shumë mënyra. Janë të përmasave të ndryshme, në distancë…
Shpeshherë, menaxherët e fondeve gardh apo CEO-t e kompanive teknologjike marrin të gjithë vëmendjen, por kur shikoni pagat mesatare, vendet…
Një studim i Universitetit të Oksfordit tregon se mungesa e frutave dhe perimeve do të rritë çmimet dhe do të…
Shqiptarët shquhen si popull që i pëlqen bestytnitë. Janë të shumta ato dhe ndryshojnë në varësi të zonave. Pra zona…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!