Rreth 40 për qind e foshnjeve në Amerikë janë  të lindura jashtë martese. Ajo qëndron afër mesit të paketës globale…
Mund të ishte sendi i padëshiruar i dikujt, por për një njeri në Kaliforni, ishte një zbulim. Ai bleu disa…
Fotografi të iluzioneve optike kemi të shumëta që janë shpërndarë në rrjetet sociale dhe në web faqet e ndryshme në…
Ndërsa shumica i shoqërizojnë eksperiencat jashtë trupit me telefonues të çmendur në emisionet e radios të natës vonë, shkencëtarët e…
Mbase është "mallkim" të keni këtë vajzë pranë. Ajo pretendon se mund të nuhasë vdekjen e dikujt. Ari Kala, 24…
Rreth 321 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të dizajnuara për të mbrojtur planin e Adolf Hitlerit për një…
 Këto kohë mund të keni rastisur artikuj mbi përfitimet nga qumështi i buburrecave. Po, ky është qumësht i prodhuar nga…
Njerëzit që dëgjojnë muzikë me zë të lartë ose vuajnë nga depresioni, mund të jenë në një rrezik më të…
Një ditë pushimi më shumë mund të ulë në mënyrë drastike ndikimin negativ që ne kemi në mjedisin tonë dhe…
Mendoni për gjenerimin e të ashtuquajturve fëmijë e rritur (njerëzit që kanë lindur para 1979) kur ata ishin 25-30 vjeç.…
Shumë njerëz preferojnë që paratë e tyre t’i fshehin në vende siç është shtëpia, duke mos preferuar që t’i dërgojnë…
Austin Gilbert ka shkathtësi të mahnitshme, që të kalojë përmes shufrave të derës së oborrit të shtëpisë së tij që…

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

Politikë

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

  Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka vijuar me akuzat kundër Ramës duke thënë se rotacioni politik është i pashmangshëm. Maliqi shprehet se Rama ka mbetur vetëm pasi gris çdo marrëveshje...

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Politikë

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Mjegullnaja e pandemisë, shurdhëria e qeverisë dhe idiotësitë e “Komitetit Teknik”, të cilëve COVID-19 ju ka marrë trutë, kanë kurthuar të gjithë popullin, qoftë fizikisht dhe mendërisht. Çdo ditë lexon një...

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Politikë

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Para më shumë se një jave Kryetari i Partisë Demokratike, Zoti Lulzim BASHA, paralajmëroi publikisht nga Divjaka se, në shkelje të ligjit dhe të interesave kombëtare, Kryeministri në ikje, po...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!