Merimanga më e vjetër në botë ka ngordhur në moshën 43-vjeçare. Ajo ka thyer kështu rekordin e mëparshëm të mbajtur…
Daniella Fenton është një biologe, e cila po shokon botën me deklaratat e saj. Ajo e quan veten “alienologe”dhe pretendon…
Ryan Parsons dhe e dashura e tij Lisa një ditë u nisën për një ekskursion pranë shtëpisë së tyre në…
Duke theksuar faktin se koha është e shkurtër, meditimi i vdekjes mund të na ndihmojë të vendosim gjërat në perspektivë…
Sanksionet amerikane, trazirat e brendshme dhe politikat e gabuara financiare të ndjekur nga autoritetet vendase kanë bërë që bolivari, monedha…
Shkencëtarët kanë nxjerrë në dritë një sekret të errët në Peru. Skeletet e më shumë se 140 fëmijëve dhe 200…
Bota e kafshëve është një botë e mrekullueshme për tu eksploruar. Kjo është edhe arsyeja pse National Geographic ka zhvilluar…
Bill Gates është  një nga njerëzit më të pasur në botë, me 89 miliardë dollarë në asete. Por sigurisht ai…
– Në Skoci lindin më shumë flokëkuq se sa në krejt pjesën tjetër të botës – Krokodili nuk e nxjerr…
Kontinenti më i ftohtë, më me erë dhe më i thatë, përmban 90% të të gjithë akullit në planet në…
Aeroporti i Changit në Singapor u shpall së fundmi, si pikëtakimi më i mirë në botë për udhëtarët, padyshim në…
 Pavarësisht stimulimit të vazhdueshëm për të forcuar intelektin e fëmijës suaj, thuhet dhe është zbuluar tashmë se thuajse 50% e…

Lajmet e fundit

“Gara e vdekjes”, Dakar zyrtarizon viktimën e dytë për vitin 2020

Sport

“Gara e vdekjes”, Dakar zyrtarizon viktimën e dytë për vitin 2020

Megjithëse ka kaluar më shumë se një javë nga përfundimi i edicionit 2020, Dakar ka konfirmuar namin e keq për rrezikshmërinë në garën më të famshme jashtë rruge. Pas tetë...

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Aktualitet

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar për të ndihmuar një fëmijë i cili kishte mbetur i bllokuar dhe vetëm në apartament. Fqinjët kanë alarmauar policinë dhe zjarrfikësen e Gjirokastrës për të bërë të...

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Aktualitet

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Kapen 108 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia ka ndjekur një makinë në zonën e Kallpaqit në Kakavijë, mjet i cili shtoi shpejtësinë dhe u braktis nga shoferi, i cili është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!