Këto shenja tregojnë që s’do të jeni kurrë i pasur

Hënë, 21 October 2019 13:39

Sigurisht, asgjë nuk duhet t’ju demotivojë apo t’ju bëjë pesimistë ndaj asnjëherë mos u dorëzoni! Kini kujdes, ato që do t’ju rreshtojmë më poshtë mund të jenë lehtësisht të përmirësueshme, ndaj është më mirë kur ia dini defektet vetes.

Nëse keni edhe ju shenjat e mëposhtme, nuk jeni të lindur për të qenë një Bill Gates.

-Ju harxhoni më shumë energji për të kursyer sesa për të gjetur mundësi për të fituar më shumë para.

-Ju nuk keni asnjë ide investimi dhe as nuk keni tentuar ta bëni diçka të tillë.

-Ju jeni në rregull nëse keni një pagë konstante, kaq doni.

-Ju blini edhe gjëra të cilat nuk keni mundësi t’i keni.

-Ju keni ndjekur ëndrrën e dikujt tjetër, jo ëndrrën që do të donit ju të bënit realitet.

-Ju rrallë herë dilni nga zona e komfortit.

-Ju nuk i vini synime vetes lidhur me paratë.

-Në fillim ju harxhoni, pastaj ruani pjesën që ngelet.

-Ju besoni se nuk do të jeni kurrë miliarder.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë zjarri tek ‘Uji i Ftohtë’ në Vlorë

Aktualitet

Të shtëna me armë zjarri tek ‘Uji i Ftohtë’ në Vlorë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar të kenë ndodhur në qytetin e Vlorës, pikërisht tek zona e ‘Ujit të Ftohtë’. Nuk dihet nëse ka viktima apo të plagosur kurse Policia...

Dhunë e kanosje/ Gruaja denoncon burrin, dëshmia zbulon ngjarjen e rëndë: Kur vajza ishte e vogël ai…

Aktualitet

Dhunë e kanosje/ Gruaja denoncon burrin, dëshmia zbulon ngjarjen e rëndë: Kur vajza ishte e vogël ai…

Nje shqiptar eshte paditur nga gruaja e tij, per dhune, keqtrajtime, kanosje dhe ngacmim seksual edhe ndaj vajzes se tyre ne moshe minore. Mediat italiane bejne me dije se gruaja pas nje ferri...

Harry dhe Meghan larg nga Mbretëresha, shihni çfarë mund të hanë tani

Lifestyle

Harry dhe Meghan larg nga Mbretëresha, shihni çfarë mund të hanë tani

Kuzhina e Meghan dhe Harry ndryshon. I hapet drita jeshile shumë ushqimeve që në Buckingham Palace ishin të ndaluara. Dritë jeshile për hudhrat dhe qepët, edhe për salcën e makaronave...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!