Që kur Edi Rama u fut në skenën politike, duke u bërë Ministër Kulture, ai gjithmonë përcillte një negativet. Shumë…
Nga Enton abilekaj/ Heqja e Shqiponjës natën, në fshehtësi, fotografimi i rrëzimit të saj për ta përdorur për gallatë në…
Nga Oerd Bylykbashi Lexova qe dje paska reaguar supermeni! Konfirmim i banalitetit te se keqes qe ai perfaqeson. Po reagon…
Nga Michael Knigge Kur SHBA hoqi dorë nga neutraliteti, fati i Luftës së I Botërore dihej. Presidenti i SHBA Wilson…
Nga Ilir Nikolla Asistuam sot në mortin e minoritarit tonë, njëkohësisht ushtar i Athinës, si dhe në shfaqjen mediatike te…
Nga Felix Steiner Tetëdhjetë vjet pas porgromit kundër hebrenjve në Gjermaninë naziste, çdo gjerman mund të pyesë veten: Po familja…
Nga Agustin Palokaj Kancelarja gjermane, Merkel, do të largohet nga politika pasi ta ketë kryesimin e radhës së BE-së në…
Qeverisja e Edi Rama e ka pasur të gjithë epiqendrën e aktivitetit të saj kriminal te ministri i Brendshëm. Rasti…
Nga Elona Caslli Vetëvrasja e Mirela Kumbaros Mund të kisha menduar gjithçka, por që do të vinte dita që do…
Nga Ylli Manjani Kjo është (krye) detyra për t’u kryer. Shqiptarët duhet të ndjehen zot në vendin e tyre. Ata…
Nga Mina HYSA Edi Rama, kryeministri më i dështuar në 28 vjet pluralizëm në Shqipëri, i cili ka qeverisur deri…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Sipas shkrimeve, në ditën e gjashtë të Krijimit, Adami dhe Eva / Ademi dhe Hava, për herë…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!