Nga Andi Bushati Si gjithmonë, sa herë që Edi Rama shkel në Kosovë, apo flet për çështjen e saj, ai…
Ajo që ka ndodhur me 18-vjeçarin Daniel Drobaj që prej ditës së protestës të banorëve të Unazës së Re para…
Kosova zhvilloi një luftë të përgjakshme për pavarësinë e saj nga Serbia në vitet 1998-1999, dhe shpalli pavarësinë në vitin…
Paraja është arma më e re që Serbia ka zgjedhur për të plotësuar ëndrrën e saj të kahershme atë të…
Ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, ku ky i fundit foli për herë të parë për kandidaturën e…
“Kërkon çimentim të së majtës dhe shkatërrim të së qendrës së Djathtë kudo”. Ish-Kryeministri Berisha deklaron në emisonin “Përballë” se…
Nga Ilir Nikolla Sjellja e qeverisë, e cila u mundua t’ia faturonte përgjegjësinë për plagosjen e një efektiveje të policisë…
E mbani mend fantazinë erotike të Erjon Veliajt në kohën kur Partia Socialiste ishte në opozitë dhe institucioneve ndërkombëtare iu…
Dikur në vitin 2013 ishte një nga mbështetëset e tij më të mëdha, madje u përfol edhe si drejtoresha e…
Nga Adelheid Woelfl, Der Standard Në ajër valëviten flamuj shqiptarë dhe të BE-së. Protestuesit bëjnë zhurmë dhe fishkëllejnë me bilbila.…
Kryebashkiaku i Tiranës, i njohur si njeri që gënjeshtrën e ka më të dashur se bukën dhe propagandën si mjet…
Nga Berat Buzhal/ Unë mendoj që është gomar kushdo që i thotë puna e mbarë Hashim Thaçit, kur ky i…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!