×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Trafikanti i Ramës del para Gjykatës, ish-kryebashkiaku fshehu dënimet në Itali

E Enjte, 12 Prill 2018 12:30

Gjykata e Tiranës ka regjistruar procesin ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Mësohet se seanca e parë ndaj Rroshit do të zhvillohet më datë 16 prill. Gjithashtu Fax News informon se me short është caktuar gjyqtare Ardiana Bera.

Ish-kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, është nën akuzë për falsifikim dokumentash me formularin e dekriminalizimit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...