“Nuk mund të ketë seancë normale pa u liruar kuksianët dhe shporrur Rama”

E Enjte, 12 Prill 2018 12:32

Nëpërmjet një statusi në Facebook në faqen zyrtare të Partisë Demokratike, partia më e madhe opozitare në vend deklaron se indiferenca e opozitës do të ishte fuqia më e madhe e plaçkitësve të inkriminuar si Edi Rama.
“Njëmbëdhjetë kuksianët e burgosur janë turpi dhe fundi i këtij parlamenti që ka treguar se nuk ka problem as vrasësit, as përdhunuesit, as kriminelët, por nuk mund të tolerojë ata që ngrejnë zërin për të drejtat dhe dinjitet. Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm, vëllezërit e të cilëve janë trafikantë droge, i duan kuksianët dhe shqiptarët në burg. Indiferenca, heshtja jonë janë fuqia më e madhe e plaçkitësve të inkriminuar si Edi Rama. Padrejtësia ndaj kuksianëve është kërcënim për drejtësinë në çdo cep të Shqipërisë. Është njësoj për ata që iu prishën shtëpitë, që u hoqën nga ndihma ekonomike, për bizneset e vogla dhe mijëra shqiptarëve të tjerë. I bëj thirrje çdo shqiptari që të ngremë zërin dhe të qëndrojmë kundër çdo padrejtësie me çdo kusht dhe me çdo çmim. Reagimi i secilit do të jetë goditje fatale për këtë regjim grabitqaro-kriminal që kemi në krye të vendit. Nuk ka për të pasur procedim normal të Parlamentit pa larguar Ramën nga salla, njeriun që ka fyer si askush tjetër shqiptarët. Ai do të largohet, ai do të mbajë përgjegjësi për këtë fyerje, për krimet dhe grabitjet që i ka bërë vendit”, thuhet në faqen zyrtare të PD.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi