Lu i "troket" në derë Metës

E Enjte, 12 Prill 2018 13:01

Ambasadori amerikan Donald Lu është parë të shkojë në zyrën e kreut të Shtetit, Ilir Meta.

Ende nuk dihet tema e takimit, por vjen vetëm një ditë pasi në shtyp dolën disa raportime që kishte bërë ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla një vit më parë në Kongresin amerikan.

Llalla kishte raportuar në Kongresin amerikan se Lu i ka kërkuar atij, futjen në burg të Ilir Metës, në atë kohë kreu i Kuvendit dhe njëherësh, kryetari i LSI-së.

Por, lidhur me këtë deklaratë të Llallës, një ditë më parë reagoi edhe Lu, i cili e quajti ish-Prokurorin gënjeshtar, ndërsa shtoi se ai mund të përfundojë në burg për shkak të korrupsionit.

/55News.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...