Mediu në Berlin: OSBE të fokusohet në luftën kundër krimit te organizuar

Diel, 08 July 2018 15:50

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ditët e fundit ka zhvilluar takime në Berlin në kuadër të punimeve të Asamblesë së OSCE-së.

I pranishëm në këtë asamble, Mediu është falënderuar nga të pranishmit, për punën e tij dhe takimet që ka organizuar në kuadër të luftës kundër terrorizmit dhe për situatën politike në Ballkan.

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSCE-s falënderoi në hapje të punimeve të takimit të Asamblesë në Berlin, kryetarin e Partisë Republikane, Fatmir Mediu për takimet kundër terrorizmit dhe situatës gjeopolitike në Ballkan.

Mediu në cilësinë e anëtarit të Komitetit kundër terrorizmit të OSBE-PA ka organizuar në Senatit e Shteteve të Bashkuara, në Dhomën e Lordëve më Mbretërinë e Bashkuar si dhe në Tiranë, takime për këtë temë.

Gjatë fjalës së tij, kreu i PR-së Fatmir Mediu pasi falënderoj Presidentin Tsereteli për mbështetjen gjatë vizitës së tij në Tiranë, falenderoit edhe senatorët kongresmenët Amerikanë qe kane qene te pranishem ne keto takime.

Mediu theksoj se OSBE duhet të fokusohet në luftën kundër krimit te organizuar, mundësive të lidhjes së tij me terrorizmin.

‘Zhvillimin e demokracisë, mungesën e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme si dhe problemet e ndërhyrjeve ne Ballkan të vendeve që janë kundër BE-s dhe NATO-s’, janë problemet kryesore të OSCE-së tha Mediu.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!