Raketat e SHBA, Francës dhe Britanisë sulmojnë Sirinë, Meta mbështet operacionin

Saturday, 14 Prill 2018 10:26

Disa orë pasi SHBA, Franca dhe Britania lëshuan raketa drejt Sirisë kundër regjimit të Asaditi, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Shqipëria.

Bëhet fjalë për kreun e Shtetit, Ilir Meta, i cili përmes një reagimi për mediat, thotë se mbështet sulmet që aleatët kanë ndërmarrë kundër regjimit kriminal të Sirisë.

“Mbështesim ndërhyrjen ushtarake te SHBA, Francës e Britanisë ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit.

Jemi ne krah te aleateve tanë dhe mbështesim vendosmërinë e Presidentit Trump ne mbrojtje te jetëve te njerëzve, te te drejtave te njeriut dhe te çdo veprimi i cili jo vetëm ndëshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten.”, -thuhet në reagimin që ka bërë Presidenca në emër të Metës. /55News.al/

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 10:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!