Rama, njeriu i zi që jeton vetëm përmes konfliktit

E mërkurë, 03 Prill 2019 20:05

Ndër veset monstruoze të Edi Ramës është edhe konfliktualiteti i tij. Shenjat e para i ka dhënë që në përfshirjen e hershme në politikë kur shkonte mes mbledhjeve të socialistëve dhe kërkonte varjen e komunistëve, e më pas kur u bë Ministër i Kulturës.
Aspak bashkëpunues dhe fyes ndaj artistëve Rama tallej asokohe, i përbuzte ata, shkoi deri aty sa ti përmendte veshmbathjet aktores së ndjerë Vjoleta Manushi.
Rama është një njeri që konfliktin e ka shumë qejf.
Fyen, bën arrogantin, e kërkon konfliktin me gazetarët, ju vendos atyre epitete. Shkon në mitingje dhe ofendon të qytetarët, “ulu ti plak matuf”, pusho ti se je burrë e e ke mendjen te rakia”, janë këto disa nga fjalët që ju drejton.
Njësoj vepron edhe me kundërshtarët në politikë. Sa herë që ua ka nevojën shkon deri në lëpirje të b**ës, më pas u shpall luftë.
Hap konflikt me institucionet, sulmon gjykatat kur ato nuk i japin të drejtë, shigjeton kryetarë bashkish. Rasti më i fundit ai i djeshmi nga Librazhdi ku sulmoi jo vetëm një kryetare Bashkie të Prrenjësit por një nënë që sapo ka lindur.
Kur studentët ngrihen në protesta i i quan ngelës, kur banorët e Astirit protestonin dhe bwrtisnin se po vjedh miliona euro i quante shpellarë.
Ky njeri i përbuz ata që i ka më lart se vetja, nuk duron dot një artist më të mirë se zhgaravinat e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!