Zero vota në gjithë Shqipërinë/ Kujtim Gjuzi nuk ka votuar partinë e tij

Saturday, 27 July 2019 12:57

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin zgjedhor të 30 qershorit. Por tabela e rezultateve ka nxjerr një fakt interesat, i paparë në zgjedhjet e shkuara.

Nga e gjithë renditja e tabelës përfundimtare, dy parti politike kanë marrë rezultatin më të ulët.

Partia Kombëtare Konservatore Albania, me kryetar Kujtim Gjuzin sipas tabelës zyrtare të KQZ-së në 30 qershor ka fituar zero vota.

 

Pra kreu i kësaj partia përveçse është  braktisur nga konservatoret, duket se nuk ka votuar as për vetën e tij, ose e ka ‘shitur’ votën.

Kujtim Gjuzi është aktualisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Ai mori mandatin si kandidati i fundit në listën e Durrësit.

Ai në këto zgjedhje ishte renditur në fletën e votimit me numrin 33, por rezultati që ka marrë lë pa fjalë.

Në qëndrimet e tij ai flet për Grupin konservator, por nuk dihet se ku ishte ky grup në 30 qershor, që me gjasa e ka lënë në baltë deputetin dhe kryetarin e Partisë Kombëtare Konservatorë Albania.

Ndërkohë që rezultati tjetër më i dobët është i Partia për Liri Demokraci dhe Etikë, me kryetar Arian Galdinin.

Sipas tabelës së KQZ-së, Galdini ka marrë në gjithë Shqipërinë vetëm 7 vota. /Panorama

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!