Aleancë bolshevikësh? Kreu i Partisë Komuniste, fushatë per Albin Kurtin

E mërkurë, 11 September 2019 19:45

Kosova më 6 tetor do tidrejtohet kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë që do të drejtojë vendin për katër vitet e ardhshme.

Pavarësisht se Kosova është një shtet sovran dhe i pavarur, nuk mungojnë ndërhyrjet as nga Tirana.

Së fundmi ka qenë kryetari i Partisë Komuniste Muharrem Xhafa, i cili përmes një postimi në Facebook, bën fushatë të hapur dhe pro liderit të Vetëvendosjes, Alibin Kurti.

Ja çfarë shkruan ai në një postim ku shfaqet në një foto me Kurtin:

A do ta mbajë fjalën?

Më 6 tetor 2019, në Kosovë mbahen zgjedhjet e përgjithshme të parakohëshme!
Fushatën e nisur e kam ndjekur sa kam mundur! Preferoj të fitojë forca politike Vetvendosja.
Po të kisha të drejtë vote, do të votoja për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtin!
Dje e dëgjova Albinin të jepte intervistë në një medja të Shqipërisë dhe munda të kuptoj shumë gjëra. Po, mendoj, mjaft syresh, mund të realizohen në një Kosovë të pavarur, dmth nëse Kosova nuk do të jetë kapitaliste e në BE!
Unë kështu dua dhe këtë mbështes, dmth sot Kosovën shtet të pavarur; neser me Shqipërinë!
Po Albini, a do t'i mbajë fjalën e premtimet?
Votojeni Albin Kurtin!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Politikë

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi i drejton disa pyetje qeverisë lidhur me masat që ishin marrë...

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Aktualitet

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Një 62-vjeçar nga Belgjika pritet të përgjigjet përpara gjykatës mbi akuzat për trafik dhe shfrytëzim prostitutash. Gjithçka nisi në vitin 2015, kur ai u njoh me prostitutën shqiptare E.R., 37 vjeç. Edhe...

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Aktualitet

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!