Protesta në Fier, reagon Berisha: Nxënësit bojkotojnë mësimin sepse vjedhja e narkozyrtarëve i ka lenë pa ngrohje!

E Enjte, 23 Janar 2020 13:00

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas protestës të zhvilluar ditën e sotme nga nxënësit dhe mësuesit në Fier.

Berisha shkruan në një poistim në Facebook se, Nxënësit bojkotojnë mësimin sepse vjedhja e narkozyrtareve i ka lenë pa ngrohje!

Postimi i plotë

Nxenesit bojkotojne mesimin sepse vjedhja e narkozyrtareve i ka lene pa ngrohje!

Miq, nxenesit e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec bojkotojne mesimin sepse vjedhja dhe korrupsioni zyrtar i ka lene pa ngrohje!

Thirrje nxenesve te mbare Shqiperise te solidarizohen me gjimnazistet e Roskovecit per te ndeshkuar hajnat zyrtar! Sb

Z. BERISHA pershendetje. Ne qe po ju shkruajme jemi nxenesit e gjimnazit “Adem Vrapi” Roskovec. Kemi bojkotuar mesimin dhe kemi dal ne proteste sepse gjimnazi jone nuk ka ngrohje per shkak te vjedhjes se fondeve.

Gjimnazi u rikonstruktua por leket i vodhi Majlinda. 800 milion lek i vodhi majlinda per femijet e saj ndersa ne femijet e popullit te thjeshte jemi pa ngrohje dhe pa kushte per te zhvilluar mesim. Ne do vazhdojme protestat dhe do bojkotojme mesimin derisa te plotesohen kerkesat tona. Te lutem postoje

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Aktualitet

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare ne Romë: Çfarë po ndodh me njerëzit tanë në Itali

Përhapja e Koronavirusit në disa rajone të Italisë ka sjellë dhe reagimin e ambasadës shqiptare në Romë, e cila përmes një deklarate, ka bërë të ditur se deri më tani, asnjë...

Bernie Sanders fiton Nevadën

Globi

Bernie Sanders fiton Nevadën

 Bernie Sanders fitoi të shtunën zgjedhjet brenda partisë në garën për zyrtarizimin e kandidatit demokrat që do të garojë kundër presidentit Trump në zgjedhjet e nëntorit. Me fitoren në Nevada zoti...

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Aktualitet

EMRAT/Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!