LSI denoncon situatën në Durrës: Biznesi në ditët më të vështira, asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia

Premte, 23 October 2020 17:19

 

Lëvizja Socialiste për Integrim denoncon situatën e krijuar tek bizneset në Durrës si pasojë e krizës së rëndë ekonomike ku e ka futur qeveria “Rama” vendin.

Teksa publikon pamje nga bizneset në Durrës, LSI shprehet se ai është në ditët e tij më të vështira, ku një pjesë e tyre janë mbyllur, është rritur papunësia. Ndërsa nga ana tjetër, biznesi nuk ka asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia.

 

Denoncimi i LSI-së Durrës

Biznesi në Durrës në ditët më të vështira.

⭕️ Qepena të ulur. Papunësi.

Asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia.

⭕️ Me mijëra vende pune dhe shumë biznese janë mbyllur ndërkohë që tenderat dhe PPP-të qindra milionë eurosh vazhdojnë të zhvasin familjet e thjeshta.

⭕️ Durrësi ndodhet në ditët më të vështira.

⭕️ 25 prilli është dita e ndryshimit të madh dhe bizneseve do u jepet mbështetje dhe një klimë e favorshme për investime.

Thuaji JO sektit korruptiv të rilindjes! 🛑

Të gjithë së bashku të ndërtojmë Durrësin!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...