Berisha/Afera e inceneratorëve, ‘procedura’ u djeg të gjithëve

Saturday, 24 October 2020 13:26

 

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një video për aferën prej 480 milionë eurosh për inceneratorët. Aty shihet qartë se si u djeg çështja e procedurave drejtuesve më të lartë të qeverisë, që nga kryeministri e deri te ministri Ahmetaj.

REAGIMI I BERISHES

Gjemia u mbyt, kërkojnë të shpëtojnë si minjtë!

Edvin Hajduti: Nuk di unë për procedurën. Procedura është ligji që nuk të lejon të vjedhësh.

Tigri i Korrupsionit Ahmetaj: Unë nuk kam firmosur kontratën, por e kam sigluar, d.m.th unë kam vjedhur me sekserin tim Mirel Mërtiri, atij i besova të gjitha.

Terr Koka: Nuk kam vjedhur vetëm. Aty janë firmat e disa ministrave.

Veliaj po këshillohet me Bos Migliorancin në burg.

Arben Malavita (Arben Blushi) po mbrohet ditë e natë me Top Channel-in që e zhyti në plehra. Ndiqeni videon.

https://www.facebook.com/121577844669798/posts/1739958136165086/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.