“PO na përgjojnë për vota” Qytetarët të shqetësuar: Në PS e dinë sa lekë ke, madje sa dashnore ke

Hënë, 12 Prill 2021 20:09

 

Gjurmimi i zgjedhësve nëpërmjet sms dhe thirrjeve në celularët private të tyre, është tendenca që po përdoret nga stafet elektorale të partive politike për hartimin e një regjistri paraprak, i cili i siguron atyre projesionin për votën e 25 Prillit.

Me nisjen e fushatës elektorale mesazhet dhe telefonatat e përdorura për qëllime politike, janë të shumta. Qytetarët shprehen të shqetësuar në lidhje me këtë çështje. “Të gjithë na kanë marrë, na e kanë sjellë në majë të hundës” thotë një qytetar për Ora News.

 

“Vijnë sat ë duash, ca nga PS ca nga PD ca nga OJF” thonë të tjetër. Ngrenë dyshime se po u përdoren të dhënat personale që kanë dorëzuar në portalin e-Albania, gjatë pandemisë kur kishin nevoje për ndihmë.

“Po keqpërdorin të dhënat që kemi dhënë ne në e-albania” tregon një qytetar.

Kjo strategji sipas tyre nuk është e duhura. “Ata kot marrin se ne e kemi vendosur kë do të votojmë”. Ka dhe nga ata qe ndihen si në përgjim. “Dinë numrin. Ata dinë sa lekë ke, madje sa dashnore ke”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...