“Nuk janë patronazhistë por fuksa”, Meta paralajmëron: Së shpejti prova tepër serioze si monitorohen mbështetësit e opozitës

Saturday, 17 Prill 2021 21:21

 

Presidenti i vendit i ka quajtur fuksa patronazhistët e Partisë Socialiste që u bënë të njohur pas skandalit me publikimin e të dhënave personale të 900 mijë shqiptarëve.

Sipas Presidentit Meta, ata janë një gestapo moderne. Meta paralajmëroi që së shpejti do të ketë të dhëna sesi operojnë patronazhistët duke i bërë presjon mbështetësve të opozitës.

Më tej Meta theksoi se këta patronazhistë mbikqyrin në rrjetet sociale mbështetësit e opozitës dhe pasi mësojnë problemet e tyre i kontaktojnë dhe i ofrojnë zgjidhje të cilat iu takojnë me ligj me kushtin për tu bërë me ta.

“Prisja që dikush të iashte në burg tani, nga mënyra sesi janë shpërndarë të dhënat e qytetarëve. Nuk janë patronazhistë, janë fuksa që ka ndodhur populli shqiptar në 50 vitet e komunizmit. Shumë shpejt do të keni prova tepër serioze përse patronazhistat janë fuksa. Sesi monitorohen mbështetësit e opozitës për ccdo postim. Është e tmerrshem të shikosh sesi patronazhisti pasi verifikon pëlqimin politik, shikon kë poston. Ata janw njw gestapo moderne. Do vijme me prova konkrete dhe me dëshmitarë konkretë do iu faktoj si është krijuar një rrjet dhunues mafioz i tipit gestapos, që nuk janë gjë tjetër vetëm tutor me anë të patronazhistëve. Dhe hetohet cfarë problemi ka kundërshtari i qeverisë dhe i jepet zgjidhja për problemin që i takon me ligj, por me kushtin që të mbështesë ata,” deklaroi Meta

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

Politikë

Ardit Çela publikon faktet tronditëse që zbuloi KAS në kutitë e Beratit!

  Kandidati i LSI (i pari në listën e partisë për qarkun e Beratit), Ardit Çela, ka publikuar ditën e sotme fakte skandaloze të manipulimit të votave të dala nga hapja...

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

Politikë

Hapja e kutive të Beratit, kandidati i LSI-së: Zgjedhjet e 25 Prillit u vodhën, tmerrësisht dhe dhunshëm

  Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hapur kutitë e parë të kontestuara të materialeve zgjedhore në Qarkun e Beratit, ku Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e mori mandatin e deputetit...

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

Politikë

Deklarata e plotë e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari

  Mirmbrëma! Hapja e kutive të Beratit tregon qartë masakrën elektorale të 25 prillit. Rilindja, jo vetëm përdori administratën publike, Policinë e Shtetit, grupet e strukturuara kriminale por dhe ka ndërhyrë...