‘Zhgënjim më të madh se mohimi s'ka’/ Sekretari i degës 6-Bashës: Mbi 80% kanë firmosur pro Berishës...

Hënë, 29 November 2021 23:17

 

Sekretari Organizativ i Degës 6 në Tiranë, Florin Kurmekaj, ka folur për deklaratën e Lulzim Bashës në një media, se personat që dalin në TV dhe konfirmojnë firmat për Kuvendin, nuk janë domosdoshmërisht delegatë.

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Kurmekaj tha se mohimi që i ka bërë kryetari është "zhgënjimi më i madh". Nga ana tjetër, ai tha se delegatët e degës 6, kanë firmosur në masën 80% pro mbajtjes së Kuvendit të datës 11 dhjetor dhe Sali Berishës

 

Kurmekaj: Reagim ndaj delegatëve të kombinatit, që kanë vendosur t'i bashkohen kuvendit të datës 11 dhjetor, thirrur nga lideri historik. Deklarata e Bashës është ofendim.

Unë jam një ndër personat që kemi mbledhur firmat për Kuvendin. Mbështetja në degën 6 është, nga 82 delegatë, kanë firmosur 65 prej tyre në degën tonë, pra rreth 80% kanë firmosur pro Kuvendit të datës 11 dhjetor. Nga këta, 58 kanë autorizuar që emrat e tyre të bëhen publikë.

Rakipi: Përse jeni zhgënjyer nga Basha?

Kurmekaj: Janë shumë. Humbjet e njëpasnjëshme që kemi pësuar. Betimet që bëri dhe nuk mbajti. Zhgënjim më të madh për demokratët sesa mohimi nuk ka. Zoti Basha dje na ka mohuar, ne si demokratë, punën, kontributet, mbështetjen që i kemi dhënë në këto vite atij dhe PD-së

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...